Toimipaikat ja lukujärjestykset

Tarjolla on kymmeniä eri ikäryhmiä, useita tanssilajeja ja paljon eri tasoryhmiä. Ei hätää! Autamme mielellään juuri oikeiden tuntien valinnassa.

Ota rohkeasti yhteyttä toimisto@tanssioppilaitos.com tai toimipisteen henkilökuntaan.

Turku

Turussa toimimme kahdessa eri osoitteessa.

Saippua-Centerillä, eli Saippuassa, Ruissalontie 12 c sisäänkäynti katoksen alta D-rapusta, käytössä on kolme salia.

Satkulla, Satakunnantie 105, käytössä on kaksi salia.

Nämä viisi salia takaavat Turun toiminnallemme laajat ja hienot puitteet, joissa viihtyvät niin lapset, nuoret kuin aikuisetkin.

Tasoryhmiä Turussa löytyy kaikille ja tanssilajivalikoima on suuri:

Lastentanssi, breikkileikki, klassinen baletti, jazztanssi, nykytanssi, break/akrodance, karakteri, kärkitossutunti.

Aikuisille on tarjolla omat ryhmät niin baletissa, jazzissa kuin nykytanssissakin. Tasoja on aloittelijoista, perustason kautta keski -ja jatkotasoille saakka.

Tiedusteluihin vastaavat kaikki opettajat, mutta keskitetysti voit kysyä kaikista ko lajin ryhmistä.

Anki Lindström-Halkosaari: jazztanssi
p. 040 703 1944
anki.lindstrom-halkosaari@tanssioppilaitos.com

Miira Kaarenoja: nykytanssi 
p. 040 775 3675
miira.kaarenoja@tanssioppilaitos.com

Marjo Tuominen: klassinen baletti ja lastentanssi
p. 050 543 8924
marjo.tuominen@tanssioppilaitos.com

Jeremi Vahtera: Break/Akrodance 
p. 0503001242 
jeremi.vahtera@tanssioppilaitos.com

Kaarina

Kaarinan toimipisteen tanssitunnit pidetään osoitteessa Nurminiitynkatu 3.

Tanssitunnit pidetään Pilke Aurora musiikkipäiväkodin uudessa ja valoisassa liikuntatilassa.

Tuntivalikoimasta löytyy lastentanssia monelle eri ikäryhmälle ja jazztanssia useille ikäryhmille ja tasoille. Mikäli Kaarinan ryhmät ovat täynnä tai sopivaa tuntia ei löydy, kannattaa tarkistaa Turun tilanne, matkaahan kaupunkien välillä on vain kivenheitto.

Kaarinan toimipisteen tiedusteluihin vastaa

Viivi Hietanen 
p. 040 5223725
viivi.hietanen@tanssioppilaitos.com

Emmi Vehanen
p. 050 3385346
emmi.vehanen@tanssioppilaitos.com

Masku

Maskussa tanssitaan Maskutalolla, osoitteessa Seurantalontie 2.

Maskun toimipisteessä on mahdollisuus harrastaa lastentanssia ja jazztanssia. 

Maskun toimipisteen edistyneiden, jo kaksi kertaa viikossa käyvien oppilaiden toinen viikkotunti pidetään Turussa. Jos Maskun ryhmät ovat täynnä, tai sopivaa ryhmää ei löydy, kannattaa tarkistaa Turun toimipisteen tuntivalikoima. Ajoyhteys Turun ja Maskun välissä on nopea.

Maskun toimipisteen tiedusteluihin vastaa

Viivi Hietanen
p. 040 5223 725
viivi.hietanen@tanssioppilaitos.com

Rauma

Rauman toimipisteessä osoitteessa Kaivopuistontie 1 käytössämme on kaksi valoisaa tanssisalia, lisäksi lähellä – osoitteessa Kaivopuistontie 33, on vielä yksi tilava tanssisali.

Rauman toimipisteessä tanssilajien ja tasojen määrä on kattava. Lastentanssi, klassinen baletti, jazztanssi, showjazz, nykytanssi, aikuisbaletti ja aikuisjazz. 

Rauman toimipisteen tiedusteluihin vastaavat opettajat

Maija Jussila: jazztanssi, lastentanssi ja aikuisten tunnit
p. 050 368 3159
maija.jussila@tanssioppilaitos.com

Sari Hovi: lastentanssi ja klassinen baletti ja showjazz ja aikuisten tunnit
p. 040 748 2921
sari.hovi@tanssioppilaitos.com

Iida Paukamainen: lastentanssi, nykytanssi, jazztanssi, showjazz, myös aikuisten ryhmät
p. 044 9702990
iida.paukamainen@tanssioppilaitos.com

Lotta Hämäläinen: klassinen baletti
p. 040 8388791
lotta.hamalainen@tanssioppilaitos.com