balettia, jazztanssia, nykytanssia, lastentanssia sekä break-/akrodancea

Turun Seudun Tanssioppilaitos – perinteikäs tanssikoulu Turussa

Turun Seudun Tanssioppilaitos tarjoaa oppilailleen ainutkertaisia tanssikokemuksia. Toimimme usealla paikkakunnalla koulutettujen opettajien johdolla. Tanssioppilaitos tarjoaa tanssiopetusta lapsille, nuorille sekä aikuisille. Lajeina balettia, jazztanssia, showjazzia, nykytanssia, lastentanssia sekä break-/akrodancea. Henkilökuntamme auttaa mielellään valitsemaan juuri sen oikean tanssilajin. Tule mukaamme löytämään tanssin ilo!

Yhteystiedot

Turun Seudun Tanssioppilaitos
Artturinkatu 2
20200 TURKU
toimisto@tanssioppilaitos.com

Sirkku Kokki, rehtori
p. 050 5147734
sirkku.kokki@tanssioppilaitos.com

Marjo Tuominen, apulaisrehtori
p. 050 5438924
marjo.tuominen@tanssioppilaitos.com

Kysy lisää tanssiharrastuksesta, tanssitunneista ja toiminnastamme!

Kerromme mielellämme lisää oppilaitoksestamme, tanssilajeista ja ammattitaitoisista opettajistamme. Lomakkeen kautta voit myös antaa palautetta toiminnastamme tai esittää vaikka toiveita. Vastaamme sinulle mahdollisimman pian!

Turku

Toimimme Turussa kahdessa eri osoitteessa, Saippua-Centerissä (Artturinkatu 2, 20200 Turku)  ja Satakunnantiellä (Satakunnantie 105, 20300 Turku).

Tuntitiedustelut

Anki Lindström-Halkosaari: jazztanssi, nuoret ja aikuiset 
p. 040 703 1944
anki.lindstrom-halkosaari@tanssioppilaitos.com

Miira Kaarenoja: nykytanssi, nuoret ja aikuiset, Break-/Akrodance 
p. 040 775 3675
miira.kaarenoja@tanssioppilaitos.com

Marjo Tuominen: klassinen baletti ja kaikki ikäryhmät lastentanssista
p. 050 543 8924
marjo.tuominen@tanssioppilaitos.com

Kristiina Lindroth: aikuisten balettitunnit
p. 040 717 0290
kristiina.lindroth@tanssioppilaitos.com

Kaarina

Kaarinan toimipiste löytyy osoitteesta Koristontie 1, 20780 Kaarina.

Viivi Hietanen 
p. 040 5223725
viivi.hietanen@tanssioppilaitos.com

Rauma

Rauman toimipisteet löytyvät osoitteista Kaivopuistontie 1, 26100 Rauma sekä Kaivopuistontie 33, 26100 Rauma.

Raumalla sinua neuvovat:

Maija Jussila: jazztanssi, showjazz, nykytanssi ja aikuisten tunnit
p. 050 368 3159
maija.jussila@tanssioppilaitos.com

Sari Hovi, lastentanssi ja klassinen baletti
p. 0407482921                                                      sari.hovi@tanssioppilaitos.com

Salo

Salosta löydät meidät Siniseltä talolta, osoitteesta Rummunlyöjänkatu 2, 24100 Salo.

Salon toimipisteen tuntitiedusteluihin vastaa

Sirkku Kokki, rehtori
p. 050 514 7734
sirkku.kokki@tanssioppilaitos.com

Masku

Maskun toimipiste löytyy Maskutalolta, osoitteesta Seurantalontie 2, 21250 Masku

Kysymyksiin Maskun toimipisteen tunneista vastaa:

 

Viivi Hietanen

p. 040 5223 725
viivi.hietanen@tanssioppilaitos.com